Panoramy fotograficzne od wielu dziesiątek lat fascynowały kolejne generacje twórców i odbiorców fotografii. Pragnienie ukazania szerszej perspektywy niż perspektywa pojedynczego kadru fotograficznego były powodem wykonywania szeregu pojedynczych zdjęć a następnie składania i sklejania kilku lub kilkudziesięciu odbitek w jedną panoramę przedstawiającą krajobraz obejmujący widok 180, a często i więcej stopni. Do dzisiejszych czasów zachowały się pojedyncze panoramy miast wykonane jeszcze w XIX w i w początkach XX wieku ... .

Zapraszam do spotkania i skorzystania z mojej wyobraźni panoramicznej, bo przecież moje zainteresowanie panoramami wzięło się z tego powodu że „ Fisheye is not wide enough” a później Gigapixelowymi panoramami ze stwierdzenia że „Panorama is not large enough”. Marek Czarnecki Artysta Fotografik i Artysta Panografik.

 

Czytaj dalej

All pictures on this site are copyrighted. Copying of any picture is not allowed. / Wszystkie zdjęcia na tej stronie są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie jakiegokolwiek obrazu jest zabronione.