Marek Czarnecki, artysta fotografik, panoramista. Doktor sztuki filmowej - doktorat na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. Członek elitarnych organizacji i towarzystw, skupiających wybitnych twórców międzynarodowych ze wszystkich kontynentów: The Master Photographer Association (UK), International Association of Panoramic Photographers (USA), British Instiitute of Professional Photography (UK), Federacja Europejskich Fotografów (Belgia).  Znajduje się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie.

Twórca wielu projektów fotograficznych. Tworzy zarówno we własnym studiu fotograficznym jak również w obiektach i plenerach na terenie Polski i poza jej granicami. Pasją fotografika są panoramy, które tworzy analogowo i cyfrowo, stosując je od wielu lat w reklamie jak i własnych działaniach artystycznych.

W swoim archiwum posiada ponad 8.000 panoram cylindrycznych, sferycznych oraz macro i gigapixelowych z różnych stron świata. W swoich pracach posługuje się różnorodnymi technikami: HDR-em, multiplikacją głębi ostrości, stereoskopią, jak również fotografią w podczerwieni.

Laureat międzynarodowych konkursów, w tym ośmiokrotny zdobywca tzw. brytyjskiej statuetki OSKARA, przyznawanej przez MPA w Wielkiej Brytanii.

 

Zakwalifikowany przez The Epson International Photographic Pano Awards
na listę 50-ciu najlepszych fotografów panoramicznych na świecie.


Swoje prace, w tym również panoramy tworzy i sprzedaje w oparciu o certyfikat Artist Digigraphie (uznany przez galerie sztuki i muzea) przyznany przez firmę EPSON, daj
ący gwarancje niezmienności koloru powiększeń 70 lat i więcej.

Prace Fotografika zarówno użytkowe jak i artystyczne są oceniane na najwyższym poziomie przez kolekcjonerów, doceniane przez firmy i media na całym świecie.


Autor zaprasza do współpracy w zakresie fotografii artystycznej, panoramicznej i reklamowej. Do dyspozycji daje swoją wyobraźnię i kreację fotograficzną, w celu odkrycia i wydobycia nowych przestrzeni.

 Marek Czarnecki
Artysta Fotografik

All pictures on this site are copyrighted. Copying of any picture is not allowed. / Wszystkie zdjęcia na tej stronie są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie jakiegokolwiek obrazu jest zabronione.